התקנה מקצועית של דשא סינטטי

למי מתאים דשא סינטטי??

דשא סינטטי מתאים למי שרוצה גינה ירוקה אך ברמת אחזקה נמוכה – ללא צורך בהשקיית דשא, כיסוחו, טיפול במזיקים וכל מה שכרוך בטיפול בדשא חי.

לדשא חיסרון ידוע ומוכר והינו התחממות הדשא בשמש הקופחת. הדשא תחת שמש הקיץ הלוהטת מתחמם מאוד {מעל 50 מעלות}, אך כפי שהוא מתחמם מהר הוא מתקרר מהר, ברגע שהשמש עוברת את מרכז הרקיע, או בעזרת הרטבה מצינור יצטנן הדשא וניתן יהיה לדרוך עליו יחפים. יש לקחת זאת בחשבון, אך עם זאת לקחת בחשבון שבשעות הלוהטות בשיא הקיץ כנראה שלא נבלה הרבה על הדשא ובחצר אלא בבית הממוזג..

סוגי דשא סינטטי.

ישנם מספר רב של יבואנים ויצרנים של דשא סינטטי. לכל יבואן מספר רמות של דשא. דשא פשוט ובסיסי דק מאוד, דשא פרימיום שהוא הטוב ביותר, ועוד סוג דשא ברמה בינונית.

ללקוח הממוצע אין סיבה להתקין בביתו דשא שהוא אינו הטוב ביותר של אחת החברות. ההבדלים במחיר קטנים מאוד,באיכותו של הדשא ההבדלים גדולים.

דשא סינטטי נמדד באורך הסיבים, צבעם, הרכבם, צפיפותם ורמת הניקוז. בסופו של דבר רצוי להרגיש את הדשא ולהתבונן ולהשוות על מנת לבחור בדשא הנכון לכם.

התקנת דשא סינטטי . ראשית אקדים ואציין שהתקנת דשא ללא בעל מקצוע מיומן אינה מומלצת. דשא שנחתך לא ישלים את עצמו, יישור שייעשה לא כהלכה מסובך לתקן ובדומה לריצוף התוצאה בסיום ההתקנה היא זו שתראו בהמשך חיי הגינה..

להתקנה מספר שלבים:

שלב 1:

יישור האדמה תחת הדשא . הפעם הראשונה שמי הגשמים ומים בכלל ייתקלו בהתנגדות בחלחול היא כשיגיעו לאדמה, את הדשא והמילוי יעברו המים במהירות ללא חשיבות ממש לשיפועים ואז ייתקלו באדמה. חשוב לציין – השיפוע היחיד שחשוב הוא זה של האדמה תחת הדשא והוא זה שימנע או יגרום לרטיבויות. כשלב מקדים לשלב היישור יבוא הריסוס להמתת העשבים – במידת הצורך.

שלב 2:

בניית תוחם הדשא .תוחם הדשא יכול להיות מאבנים, אדני רכבת או בלק ג'ק – תוחם דשא מקצועי ייעודי לדשא הסינטטי. על התוחם להיות ישר, אסטטי ו"נקי" למראה.

שלב 3:

מילוי המצע. ישנם שלושה סוגי מצעים מומלצים.

שומשום – חצץ דק.

מחלוטה גרוסה – ידוע גם בשם חול מחצבה.

דירוג – עירוב בין חצץ ומחלוטה גרוסה.

שלושת המילויים טובים ושלושתם יעשו את העבודה – לכולם יתרונות וחסרונות, ולכל מתקין העדפה לאחד המילויים. אני באופן אישי מעדיף לעבוד עם שומשום.

מניסיוני הרב, שומשום אינו שוקע  לאחר ההתקנה, אינו צובר מים בשום אופן ובזמן ההתקנה מתנהג בסלחנות כלפי המיישר כך שהתוצאה המתקבלת היא גינה מיושרת למשעי.

שלב 4:

הידוק המצע ויישור סופי. ייתבצע בעזרת ג'בקה {מהדק אדמה} והיישור בעזרת מגרפות.

שלב 5:

מתיחת בד פלריג –  תחת הדשא יימתח בד פלריג למניעת הצצה של עשבייה.

שלב 6:

התקנת הדשא. פריסת הדשא תמיד באותו כיוון. מתיחת הדשא לאחר קיבוע צד אחד בעזרת מסמרים. טישטוש חיבורים וחיתוך סופי של מסגרת הדשא.

כל השלבים בהתקנת הדשא חשובים – ביצוע של אחד השלבים שלא באופן מושלם יביא לתוצאה שבמקרה הטוב תיראה חובבנית ובמקרה הרע תיראה חסרת תקנה  – לכן מומלץ מאוד לבחור איש מקצוע מיומן להתקנת הדשא .